Noutăți

Angajăm responsabil educație nonformală

Vă plac copiii, visul vostru este să lucrați în domeniul educației, vă motivează un mediu de lucru deschis și prietenos – atunci vă așteptăm în echipa noastră, într-una din cele mai moderne școli private din București.

Care va fi rolul vostru:

Veți organiza activitatea nonformală din cadrul școlii, în colaborare cu colegii profesori și învățatori, veți contribui la buna sa funcționare și la comunicarea eficientă cu părinții, veți ține legătura constant cu echipa de traineri externi ai școlii.

Cerințe:

  • abilități bune de organizare și comunicare
  • experiență în domeniul educației (preferabil) sau în activități administrative
  • abilități bune de operare MS Office (Word, Excel, Outlook)

Responsabilitățile postului:

1.  Actualizează oferta de cluburi a școlii (organizează întâlniri cu profesorii de cluburi, se asigură că formatul cursurilor propuse este adecvat nevoilor copiilor, stabilește detaliile colaborării);

2. Redactează documentele de înscriere la cluburi, centralizează răspunsurile părinților și alcătuiește orarul trimestrial al cluburilor;

3. Stabilește componența grupelor de cluburi și actualizează periodic modificările survenite;

4. Asistă profesorii de cluburi la clasă, pentru a se asigura că activitățile se desfășoară în conformitate cu filosofia și regulile școlii;

5. Face parte din echipa care proiectează orarele pentru toate activitățile și din echipa de organizare a târgurilor școlare;

6. Însoțește grupurile de elevi și profesori în activitățile nonformale atunci când este cazul;

7. Menține relația directă cu părinții și cu furnizorii pe tema organizării activităților nonfomale;

8. Informează profesorii de cluburi privind regulile de organizare a activităților nonformale, precum și privind diverse situații excepționale apărute;