Noutăți

Angajăm Responsabil comunicare și marketing

Sunteți pasionat(ă) de comunicare și marketing, vă doriți să lucrați în domeniul educației, să contribuiți la o schimbare pozitivă în domeniu, vă motivează un mediu de lucru deschis și prietenos – atunci vă așteptăm în echipa noastră.

Care va fi rolul vostru:

Veți răspunde de comunicarea internă și externă a școlii, veți promova filosofia și activitățile educaționale Aletheea, în colaborare cu colegii profesori și partenerii externi. Veți contribui la comunicarea eficientă cu părinții și veți ține legătura constant cu întreaga comunitate școlară.

Cerințe:

  • experiență în comunicare și marketing, preferabil în domeniul educației sau conex
  • studii superioare de specialitate (comunicare, marketing, promovare, relații publice) – abilități bune de operare MS Office, experienta de lucru cu programe de editare (Photoshop, InDesign sau Illustrator), precum și în WordPress și Mailchimp
  • abilități bune de organizare și comunicare

Responsabilitățile postului:

  1. Asigură comunicarea internă și externă a școlii, menține o relație bună cu părinții, colaboratorii, partenerii educaţionali și comunitatea școlară;
  2. Gestionează promovarea școlii în mediul online: actualizează conținutul paginii web, realizează fotografii și filmări ale acivităților educaționale, realizează postări zilnice pe rețelele de socializare ale școlii, dezvoltă parteneriate de promovare în mediul on-line;
  3. Participă la organizarea evenimentelor de promovare a școlii și întocmește rapoarte de monitorizare a reflectării acestora în mass-media;
  4. Gestionează identitatea vizuală a școlii în toate acțiunile de comunicare și promovare;
  5. Realizează designul, redactează și se ocupă de transmiterea materialelor de prezentare, de promovare și informative ale școlii (de ex.: newsletter-ul lunar, comunicate de presă, articole, interviuri, revista bianuala Mozaic, calendarul Aletheea, diplome, orare etc., utilizând platforme și aplicații dedicate);
  6. Participă la dezvoltarea parteneriatelor școlii în domeniul educației și asigură organizarea activităților stabilite în cadrul acestora;
  7. Urmărește permanent piața educațională din România și întocmește calendarul anual al evenimentelor din domeniu;
  8. Contribuie la gestionarea relațiilor cu reprezentanții mass-media;
  9. Gestioneaza procesul de comandă a uniformelor școlare;
  10. Gestionează platforma de management educațional a școlii.

Oferta noastră:

  • condiții de lucru moderne, într-un mediu prietenos și deschis învățării continue;
  • salariu motivant, în funcție de performanța individuală;
  • o masă caldă la prânz, asigurată de școală;
  • posibilitatea preluării de microbuzul școlii de la o stație de metrou accesibilă.

Vă rugăm să vă trimiteți CV-ul actualizat la adresa de e-mail cariere@aletheea.ro.

Vă rugăm să luați în considerare faptul că vom contacta doar candidații care corespund criteriilor de selecție, în ordinea primirii aplicatiilor.